Уулвърхемптън и Ливърпул играят при резултат 2:0 в мач от 22-я

...

НА ЖИВО: Уулвърхемптън - Ливърпул 2:0

Уулвърхемптън и Ливърпул играят при резултат 2:0 в мач от 22-я кръг на Висшата лига.

В 3-а минута пристигна първият удар в мача, откакто Матеуш Куня опита изстрел от отдалеченост, само че Алисон внимаваше и отрази. Само две минути след това Хи-Чан Хуан получи в наказателното поле на съперника, а Джо Гомес не се ориентира добре, до момента в който нападателят насочи мощен удар, който се отклони в дясната греда, само че по-късно ришокира в Жоел Матип, който нямаше какво да направи и топката се озова във вратата на мърсидайци - 1:0 за Уулвърхемптън.

В 12-а минута Маатеуш Куня съумя да си освободи пространство, при което Джо Гомес не съумя да се оправи добре, а топката доближи до Крейг Доусън, който въпреки всичко стреля мощно от точката на дузпата, с цел да удвои резултата - 2:0.

В 14-а минута Дарвин Нунес бе изведен на хубава позиция и опита удар с десния крайник, само че Жозе Са реагира, спасявайки с една ръка.

Стартови сформира:

Уулвърхемптън:  1. Жозе Са, 3. Райън Аит Нури, 23. Макс Килман, 15. Крейг Доусън, 22. Нелсън Семедо, 22. Матеуш Нунеш, 8. Рубен Невеш, 5. Марио Лемина, 21. Пабло Сарабия, 12. Матеуш Куня, 11. Хи-Чан Хуан

Треньор:  Хулен Лопетеги

Ливърпул:  1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 2. Джо Гомес, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 43. Стефан Байчетич, 6. Тиаго, 8. Наби Кейта, 18. Коди Гакпо, 27. Дарвин Нунес, 11. Мохамед Салах

Треньор:  Юрген Клоп